Известие

Collapse
No announcement yet.

Имобилайзер

Collapse
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • Имобилайзер

    В последно време като паля най от ляво ключето на таблото гасне след няколко подавания на контакт. Как се оправя това нещо.
    Алфа 166 2.4 JTD

  • #2
    Под волана отваряш капака,в дясно ще видиш една черна кутия!Вадиш буксата,стягаш пиновете пръскаш малко със спрей,и си готов!

    Comment


    • #3
      Благодаря колега
      Алфа 166 2.4 JTD

      Comment


      • #4
        Имах такъв случай,оправих го по подобен начин, както е написал колегата. Свалих кората и проследих лентовия кабел от антенката на имобилайзера, която разположена като пръстен около контактния ключ. Извадих и вкарах буксата няколко пъти и от тогава никакъв проблем почти 4 години.

        Comment


        • #5
          Колеги какъв цвят е ключето на тавлото,нещо спря да ми пали и незнам дали е от имобилайзера помагайте моля

          Comment


          • #6
            Жълта индикация с изобразен ключ и надпис "CODE" . :



            Нормално светва при даване на контакт и изгасва след около секунда.


            159 1.8 MPI
            166 2.0 TS (ex)

            Comment


            • #7
              Мерси колега да и при мен е така светва няколко секунди ипосле гасне,а въпросната лампа нещо за ключа ли предупреждава ако не е наред

              Comment


              • #8
                В ключа има един чип (транспондер), чието функциониране НЕ зависи от състоянието на батерията в самия ключ.
                В този транспондер се съдържа кода за разрешаване на запалването.

                Когато ключът се пъхне в патрона, имобилайзерът на колата посредством безжична връзка от разстояние няколко сантиметра (по радио-канал) прочита кода на транспондера и ако той е "верен" дава разрешение на ECU - то да запали. Ако кодът не е верен, индикацията "CODE" остава да свети и колата не може да запали.

                Поради това мисля, че е излишно да търсиш проблема в имобилайзера или в състоянието на батерията на ключа.


                159 1.8 MPI
                166 2.0 TS (ex)

                Comment


                • #9
                  При мен индикацията гасне мисля че проблема не е в кода,разпознава го някой път пали друг не иска ще посетя някой сервиз дано да не е нещо сериозно

                  Comment

                  Working...
                  X